מפות מסלולים

63 ק"מ
35 ק"מ
20 ק"מ
8 ק"מ

להורדת קובץ GPX   לחצו כאןלהורדת קובץ GPX   לחצו כאן

*יתכנו שינויים במסלול בהתאם להנחיות המשטרה.

מתחילים כמו שאר המסלולים. המסלול מתאפיין ב-3 עליות קצרות ועבות בחציה של נחל פארן כמו ב34 ק"מ בנק מים הראשונה ממשיכים על ציר המעיינות שהופך קצת יותר אתגרי בתוואי של עליות וירידות. לפני הכניסה לנחל צופר פונים לעוקף מעלה עשוש רוכבים על הדרך בנוף ירחי , בכניסה לנחל עשוש יש נקודת מים שניה ואחריה רכיבה מהירה במורד ערוצו היפה של נחל עשוש. סמוך לישוב צוקים נפגוש את נקודת המים ה-3 ומשם ניכנס לסינגל צוקים 11 ק"מ של סינגל ברמת רכיבה קלה בינונית שתביא אותנו לנקודת המים הראשונה עם העלייה האחרונה שאחריה נרד בשביל ישראל לציר המעיינות ומשם לחניון לילה נחל ברק וחציית נחל פארן סמוך לכביש 90  וחזרה לנקודת ההתחלה.

מתחיל כמו ה-20 ק"מ נפרד ממנו בק"מ ה-13-14 המסלול כולל חציה של ערוץ נחל פארן ורכיבה על ציר המעיינות לכיוון צפון. העלייה היחידה במסלול היא קשה עבה וקצרה מיד אחריה נרד בירידה תלולה ובנקודת המים ניפרד ממסלול ה64 ונפנה שמאלה מערבה לתוך שביל ישראל באופניים בו יורדים חזרה לציר המעיינות, רוכבים לעבר חניון לילה נחל ברק ואח"כ חוצים שוב את נחל פארן סמוך לגשר כביש 90 וחזרה למושב.

תיאור מילולי של המסלול: מסלול משפחתי שטוח מתאים לילדים מגיל 12, המסלול עובר כמו כל המסלולים לאורך גדר המושב ומשם לעבר תלם עשת בתוך התלם פונים מערבה במגמת עליה מתונה שאחרי כמה ק"מ תהפוך לירידה מתונה. לקראת הק"מ 9-10 נגיע למפלי יהושע שם יש תחנת ריענון. מכאן יוצאים לכיוון נחל פארן  ומיד נראה את המפתח העצום של הערוץ . הדרך מכאן היא שטוחה ולקראת סופה יש עליה מתונה וארוכה לשיא הגובה מכאן יורדים בחדות ורוכבים על שביל ישראל לכיוון המושב.